(ГАЛЕРИЈА) Премиерот Димитриев со сопругата на отворањето на „Десет дена Крушевска Република“

by fokus 11:12
11:12

Премиерот Емил Димитриев вчера пристигна во Крушево, каде што присуствуваше на свеченото отворање на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“. Димитриев во Крушево го придружува и неговата сопруга.

Поврзани новости