(ГАЛЕРИЈА) Пожар, двојазичност и Стевчо

by fokus 17:55
17:55

Во пожарот што попладнево избувна изгореа бараките кои се сместени  Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. Додека пожарникарите се обидуваа да ја стават под контрола огнената стихија, на местото пристигна и градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Во пожарот изгореа плановите за постземјотресно Скопје од познатиот архитект Кензо Танге.

ФОТО: Томислав Георгиев

 

Поврзани новости