Не беше пријатна атмосефрата за пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за потребата за уставни измени на вечерашната собраниска седница.

Престојот во пленарната сала не им го загрозија политичките противници, туку нивните сопартијци, кои најдоа начин „жигосувањето“ да биде што појавно. Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ побара освен електронското гласање, да се гласа и поединечно, односно секој пратеник усно да се изјасни дали е за или против.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.