ГАЛЕРИЈA: Нумерирани возила хараат низ Шутка!

by lali 17:09
17:09

Редици од нумерирани возила може да се забележат низ улиците на Шуто Оризари. На секое возило има налепници со бројки и со флаери од еден од кандидатите за претседател. Медиумите веќе објавија дека во Шуто Оризари се случува организирано гласање – самите жители пред камерите признаа дека превозот до гласачките места им бил организиран.

Забрането е преземање на фотографиите без дозвола од нашиот фоторепортер Томислав Георгиев

- Advertisements -

Поврзани новости