ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Владата против актуелната власт на СДСМ.

Протестот го предводеше партискиот лидер, Христијан Мицкоски, а тематиката на протестот беше „црнила“, односно црнилата што ги предизвикувало владеењето на сегашната Влада.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.