Галерија: Мијалков со полициска придружба донесен во судот

by fokus 10:03
10:03

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, со полициска придружба утрово пристигна во Кривичниот суд за да ја слушне пресудата за „Таргет и Тврдина“.

За незаконскпото масовно прислушување му се заканува максимална казна затвор од 12 години и 11 месеци.

- Advertisements -

Пресудата набрзо ќе биде објавена.

Фотографии: Томислав Георгиев

Поврзани новости