Предмалку, во 19 часот, заврши гласањето на шестите претседателки избори. Цензусот е постигнат, останува уште да се дознае победникот.

Атмосфера од денешното гласање:

Фотографии: Томислав Георгиев

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.