Галерија: Македонија гласаше за нов претседател

by fokus

Предмалку, во 19 часот, заврши гласањето на шестите претседателки избори. Цензусот е постигнат, останува уште да се дознае победникот.

Атмосфера од денешното гласање:

Фотографии: Томислав Георгиев

 

 

Поврзани новости