(ГАЛЕРИЈА) Контра-демонстрантите ги истовараат на Партизанска

by Фокус 18:17
18:17

Голем број автобуси од различни градови на Македонија дојдоа во Скопје за контра-протестот кој предмалку започна пред Собранието.

Собирот е во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ), од каде бараат одржување на предвремени избори на 5-ти јуни.

Истовремено, во тек е протестот на иницијативата „Протестирам” кои и вечерва, по деветти пат се собраа пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

13084045_10209281122090058_385239582_n

13052717_10209281143890603_2017303167_o

13054514_10209281141770550_533731302_o

13036339_10209281138930479_343508377_o

13036565_10209281138730474_2061686033_o

13045607_10209280884364115_1893253967_n

13046345_10209280871883803_360759681_n

13081961_10209280873203836_1807498338_n

Поврзани новости