Различните партиски бои не ги спречија македонските политичари да облечат фармерки во боите на Америка и вечерва да бидат дел од прославата по повод Денот на независноста на САД.

Во Американската амбасада се одржа приемот со специјален дрескод: фармерки во сина, бела и црвена боја. Дел од прославата беа политичари од власта и опозицијата, јавни личности, обвинителите од СЈО, новинари, претставници на верските заедници…

ФОТО: Томислав Георгиев

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.