(ГАЛЕРИЈА) Фармерките на Бејли ги споија Мицкоски и Димовски со Заев и министрите

by fokus

Различните партиски бои не ги спречија македонските политичари да облечат фармерки во боите на Америка и вечерва да бидат дел од прославата по повод Денот на независноста на САД.

Во Американската амбасада се одржа приемот со специјален дрескод: фармерки во сина, бела и црвена боја. Дел од прославата беа политичари од власта и опозицијата, јавни личности, обвинителите од СЈО, новинари, претставници на верските заедници…

ФОТО: Томислав Георгиев

 

Поврзани новости