(ФОТО) Демонстрантите пред Влада: Робија за мафија!

by Фокус 19:27
19:27

Откако минаа покрај Собранието на Република Македонија, граѓаните кои и вечерва протестираат против аболицијата на политичари, застанаа пред Владата.

Демонстрантите скандираат „Нема да ви помине”, „Робија за мафија” и „Николче диктаторче!”.

Претходно, во т.н „Шарена револуција”, демонстрантите со боја ги офарбаа и споменикот на Прометеј и постаментот и војниците на Александар на плоштадот.

13023269_10209272563396096_1951146790_n

13022390_10209272563796106_249661182_n

13023613_10207050732641132_2124060093_n

13054478_10207050855244197_1635011063_o

13022267_10209272535115389_1539977761_n

13023423_10209272328390221_1016193982_n

Поврзани новости