(ГАЛЕРИЈА) Битката не е загубена, „Фалангата“ е најсилната поддршка!

by Fokus 21:23
21:23

Околу пет илјади навивачи денеска беа присутни на Букурешт арената за да ја поддржат македонската фудбалска репрезентација.

Во еден глас ја пееја македонската химна заедно со нашите репрезентативци на терен, давајќи им до знаење дека ќе бидат нивна силна поддршка и на следните два мечеви.

- Advertisements -

Поврзани новости