По хаосот кој настана на плоштадот, полицијата успеаја да ги совлада полските навивачи и дел од нив беа уапсени.

Дел од навивачите даваа отпор на полицијата, која почна да ги приведува по меѓусебна тепачка.

Полските навивачи се дојдени во Скопје да ја бодрат нивната фудбалска репрезентација која утре ќе се соочи со македонската.

ФОТО: Дејан Божиновски

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.