Функционери на ЕУ загинаа во авионска несреќа

by fokus 10:40
10:40

Се урна авион при полетува на Малта, при што загинаа пет лица за кои се верува дека биле официјални лица на Фронтекс граничната агенција на Европската Унија.

Авионот кој се урна собирал десет патници, а бил тргнат кон либискиот град Мисрата.

- Advertisements -

Засега не е познато од каде се петте лица кои загинаа, а спасувачките екипи трагаат по преживеани.

Поврзани новости