Функционери фатени на дело: нуделе поткуп на гласачи во Демир Хисар

by fokus 20:38
20:38

Две лица од Демир Хисар, вработени на раководни функции во две државни институции попладнето се фатени како нудат поткуп на гласачи.

Тие, како што пренесуваат медиумите, моментално се затворени во зградата каде што нуделе поткуп, а надвор има и набљудувачи од невладините организации.

- Advertisements -

 

Поврзани новости