ФСП со повик до вмровците да ја бојкотираат кампањата на ДПМНЕ

by fokus 13:07
13:07

Форумот за слободоумни патриоти денеска ги повика членовите на ВМРО-ДПМНЕ да ги бојкотираат сите активности на партијата во време на кампањата, како и да не излегуваат на гласање.

-Форумот на слободоумни патриоти ве повикува во периодот што претстои, па се до 11 декември кога се одржуваат предвремените парламентарни избори на огранизиран бојкот на настаните и митинзите на врхушката. Доста не игнорираа и не користеа само кога им требавме, за избори. Исто така Ве повикуваме на БОЈКОТ на денот на избори, т.е. да не одите и да не гласате. Само со бојкот можеме да им покажеме дека нема повеќе да дозволиме да не понижуваат, се вели во повикот.

- Advertisements -

За оние кои ќе бидат под притсок да мораат да излезат на гласање од страна на ВМРО-ДПМНЕ, ФСП порача да одат и да го поништат ливчето.

 

Поврзани новости