ФРОНТЕКС: Авиониот што се урна не сме го ангажирале ние

by fokus 11:09
11:09

По уривањето на авион на Малта за кој излегоа инфромации дека се превезувале лица од ФРОНТЕКС, портпаролот на агенцијата Кшистоф Боровски изјави дека граничната агенција на ЕУ, нема ангажирано авион за нивни потреби.

Претходно, вработени на аеродромот на новинарите им рекле дека авиониот го користеле припадници на оваа агенција.

- Advertisements -

Авионот се урна веднаш откако полета од аеродромот на Малта, при што загинаа пет лица.

Поврзани новости