Фрлено в река југото на министерството за земјоделие

by fokus 20:38
20:38

Непознати сторители го фрлиле возилото на министерството за земјоделие во реката Драгор во Битола.

Вработен во подрачното одделение на министерството, утрово пријавил дека нивното Југо е в река.

Екипа од крим техника на СВР Битола, извршила увид на местото на настанот и констатирала дека се работи за намерно фрлање на возилото во реката.

Од министерството ги отфрлија шпекулациите дека возилото го фрлиле незaдоволни земјоделци заради неисплатени субвенции и чекаат полицијата да го расчисти случајот.

 

Поврзани новости