Фрчкоски: Иванов не знае што зборува

by fokus

Претседателот Ѓорге Иванов по којзнае кој пат го прекрши Уставот, вели универзитетскиот професор Љубомир Фрчкоски, во интервју за ТВ 24.

-Не само претседателот туку и мандатарот ќе го прекрши уставот ако на контрола на шефот на државата му достави план и програма за формирање на влада, бидејќи уставот е јасен, а со него и претседателските ингиренции, анализира Фрчкоски.

Целото интервју погледнете го тука.

Поврзани новости