(ФОТОГАЛЕРИЈА) Со чадори против уставните измени

by Fokus

Вечерва пред Собранието на Македонија се одржа протест „Бојкотирам уставни измени“ оганизиран од неколку здруженија. Иако времето не им одеше во прилог, насобраните граѓани останаа да го поддржат говорот на дел од претставниците на здруженијата.

Тие јавно побараа оставка од Владата и распуштање на Собранието, порачувајќи дека оваа Влада е нелигитимна.

На овој протест, меѓу присутните беа и Филип Петровски, Јанко Бачев, Солза Грчева, Тодор Петров.

Поврзани новости