Фотогалерија: Рушевини во велешката Општа болница

by Fokus 23:21
23:21

Паднати покриви, скршени прозорци, распаднати тоалети е само дел од сликата од уролошкото одделение во велешката Општа болница, кое веќе неколку месеци се реновира дознава „Фокус“ од свои извори во болницата.

Според фотографиите испратени до нашата редакција може да се забележи хоророт во кој се наоѓа Одделението за урологија во болницата.

- Advertisements -

И.М.

Поврзани новости