(ФОТО) Заев се сретна со Доналд Трамп

by fokus 18:16
18:16

Премиерот Зоран Заев на својата Фејсбук страница објави фотографија на која се поздравува со американскиот претседател Доналд Трамп за време на Генералното собрание на ОН.

-Во Њујорк сум за Генералното Собрание на ОН. На средбата со претседателот Donald J. Trump предмалку изразив поддршка за неговата иницијатива преку Декларација да се поддржат реформите предложени од генералниот секретар на ОН. Посакав успешен старт на реформите на организацијата на ОН, напиша Заев во описот на фотографијата.

- Advertising -

 

Поврзани новости