ФОТО: Вечерва славење, од утре „метење“

by fokus 23:47
23:47

Премиерот Зоран Заев и новиот претседател на државата Стево Пендаровски вечерва им се заблагодарија  на гласачите за дадената поддршка. Пендаровски вети дека ќе биде претседател на сите граѓани, а Заев пак повтори дека не го заборава ветеното и набрзо ќе се фати за метлата и ќе „зачисти“ во Владата.

Фотографии: Томислав Георгиев

- Advertisements -

Поврзани новости