ФОТО Тешка сообраќајка во Велес, судар меѓу камион и автобус полн патници

by fokus

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Велес – Мамутчево кога се судриле камион и автобус полн со патници.

Од МВР го потврдуваат настанот, велат дека сообраќајката е пријавена во полицијата во 13.20 часот.

За сега нема официјални информации за повредени лица, но на терен се присутни возила на Брза помош.

Поврзани новости