(ФОТО) Таткото на Меланија пресликан Трамп

by fokus 13:17
13:17

Новата прва дама на САД, Меланија Трамп е дете на Словенците Виктор и Амелија Кнавс. Нејзиниот татко Виктор бил член на Комунистичката партија и работел во продавница за автоделови, а мајка и работела во текстилна фабрика.

3397b08900000578-3561768-parents_melani_s_mother_and_father_viktor_and_amalija_knavs_abov-m-2_1461776690793

Од фотографиите може да се забележи дека таткото на Меланија физички многу потсетува на нејзиниот сопруг, новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп.

- Advertisements -
Banner 300x250_

628efce260632a9ad90185741d8be51b

 

Поврзани новости