(ФОТО) Тарчуловски и Талески протестираа за слобода на Груевски

by fokus 20:21
20:21

Меѓу присутните на вечерашниот протест за правда на Никола Груевски, беа и Јохан Тарчуловски и Владимир Талески.

Освен нив, поддршка на Груевски му дадоа и Драган Данев и Стевчо Јакимовски.

- Advertisements -

Протестот се одржа пред Кривичниот суд, од каде присутните упатија пораки за поддшка на Груевски и му порачаа дека не е сам во борбата.

Поврзани новости