ФОТО: Со јајца кон кацеларијата на Иванов

by Фокус 18:16
18:16

Протестот против одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов за аболицирање на сите политичари стигна пред неговата канцеларија на Рекорд во Скопје. Граѓаните кои се организираа на социјалните мрежи, со јајца фрлаат кон просториите на претседателот.

Протестот започна пред Специјалното јавно обвинителство како знак на поддршка кон ова тело, а има најави и дека незадоволните граѓани ќе се упатат и кон претседателската резиденција на Водно.

 

ФОТО: А1Он

Поврзани новости