(ФОТО) Скопје гори, Шарена револуција одбројува

by fokus 00:25
00:25

Вечерва во 21 часот пред Специјалното јавно обвинителство се собраа поддржувачите на Шарената револуција за последното одбројување до крајниот рок за исполнување на нивните барања.

Тие со бакли во рацете формираа единица долж булеварот Свети Климент Охридски. Еве како изгледаше тоа од птичја перспектива низ објективот на фотографот на Фокус, Томислав Геогриев.

tomm

Поврзани новости