(ФОТО) „Шутка не ти бега, Никола“ повторно се слуша пред Влада

by fokus 19:20
19:20

Група на граѓани попладнево се собра пред Владата, откако претходно претседателот Ѓорѓе Иванов конечно го додели мандатот на Зоран Заев за формирање на влада. Повторно се скандираше „Шутка не ти бега, Никола“.

Собирот не е организиран од ниту една организација или партија, а граѓаните се организираа на Фејсбук за да го прослават доделувањето на мандатот и на двегодишнината од најголемиот граѓански протест.

- Advertisements -

Поврзани новости