(ФОТО) Шекеринска: Гордост, знамето на нашата татковина кренато на јарболот во Лондон!

by Fokus 19:22
19:22

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на својот профил постави фотографија на која се гледа знамето на Македонија, во пресрет на Самитот на НАТО во Лондон.

- Advertising -

Гордост🇲🇰! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!

Publiée par Radmila Sekerinska sur Dimanche 1 décembre 2019

„Гордост! Знамето на нашата татковина кренато на јарбол во Лондон, во пресрет на самитот на НАТО. Заедно со останатите 29 членки. Вредеше!“, напиша Шекеринска на својот профил на Фејсбук.

Поврзани новости