ФОТО: СГС ја обезбедува прославата на Телеком со големиот концерт на Северина

by Фокус 22:24
22:24

Команијата СГС која во јавноста беше позната од поодамна како компанија блиска до власта, ја обезбедува големата прослава на Телеком, по повод ребрендирањето, на која главна ѕвезда е хрватската пејачка Северина.

Токму фирмата СГС беше спомената во бомбите на опозицијата. Тогаш СДСМ објави дека според прислушуваните разговори поранешниот директор на УБК имал директна врска со СГС и давал насоки за договарање зделки за фирмата.

- Advertisements -

Еве го линкот од тие разговори.

На следниот ЛИНК пак се наоѓаат комплетните транскрипти од разговорите.

Поврзани новости