(ФОТО) Селекторот Ангеловски: Радувај се Македонијо, имаш херои кои те прават горда!

by Fokus 23:48
23:48

Селекторот на македонската фудбалска селекција, Игор Ангеловски-Мрме, не ја криеше среќата по вечерашната победа над Косово со 2-1.

Нашата репрезентација има уште една пречка пред ЕП 2021 година, а тоа е националниот тим на Грузија, со кој играме во ноември.

- Advertisements -

„Радувај се Македонијо имаш херои кои те прават горда“, кратко напиша селекторот Ангеловски, кој постави фотографии од неизмерната среќа на неговите играчи и целиот стручен штаб.
Фото: ФФМ

Поврзани новости