ФОТО Сеад Кочан пристигна во Кривичниот суд да ја слушне пресудата за „Труст“

by Fokus 12:00
12:00

Бизнисменот Сеад Кочан денеска во Кривичниот суд треба да ја слушне пресудата за случајот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство.

Според обвинението, осомничените со фалсификувани документи местеле тендери во ЕЛЕМ во вредност од 17 милиони евра.

- Advertisements -

Предметот, како што објави СЈО, е оформен врз основа на три прислушувани разговори, од кои два необјавени во јавноста од 3.8.2011 и 6.10.2011 година.

М.В.

Поврзани новости