(ФОТО) СДСМ поднесе амандман на Резолуцијата – додадено е уставното име

by Fokus 17:56
17:56

СДСМ поднесе амандман на Резолуцијата и така во содржината се додава уставното име на државата „Република Северна Македонија“, пренесува Телма. За оваа резолуција предвидено е да се расправа во Собранието во текот на следната седмица. 

Поврзани новости