(ФОТО) Први фотографии по земјотресот во Романија

by Fokus

Земјотрес со јачина од 5,7 степени попладнево ја погоди Романија. Потресот беше почувствуван во Скопје и околината, Србија и Бугарија.

На социјалните мрежи веќе се објавуваат првите фотографии од штетите од земјотресот во оваа земја. Паднати производи во маркети и оштетени фасади од станбени објекти е првата слика со која се сретнаа жителите на Романија.

Поврзани новости