ФОТО: Прва работна средба на Иванов со новата влада

by Фокус 13:24
13:24

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во претседателската вила на скопско Водно ги прими членовите на новата предводена од премиерот Зоран Заев.

Ова беше прва работна средба на претседателот со новиот владин состав, чии членови синоќа даде свечена заклетва во македонското собрание.

- Advertisements -

Иванов им честиташе на премиерот Заев и новите министри и им посака успешна работа.

Поврзани новости