Фото: Притисок кон газдата на „Излет“ кој протестира со Шарената револуција

by Фокус 10:43
10:43

Сопственикот на кафулето Излет, Огнен Узуновски, на својот Фејсбук профил објави фотографија од влезната врата на објектот на која утрово имало боја, фрлена во текот на ноќта.

Тој е еден од поддржувачите на Шарената револуција и редовно може да се види на протестите каде демонстрантите бојат објекти во јавна сопственост.

Узуновски напиша дека ова нема да го поколеба, туку е дополнителен поттик за учество на протестите.

– ШТЕТНИЦИТЕ не запираат!!!ЗАМИСЛЕТЕ само како се ОСЕЌАЛЕ навечер кога ДОШЛЕ СКРИШНО да ФРЛАТ БОЈА на Излет Кафе?Од сега натаму АПЛА ‪#‎ПРОТЕСТИРАМ‬ ! – пишува во својот фејсбук статус.

13244838_10208044851950520_5676874631875791388_n-670x503

 

Поврзани новости