ФОТО Пренос во Собрание на дуелот Реал Мадрид-Јувентус додека течеше интерпелацијата

by fokus 09:53
09:53

Додека течеше расправата по поднесената интерпелација, вчера во Собранието пред дел од пратениците имаше и пренос на дуелот Реал Мадрид – Јувентус во Лигата на Шампионите. Пратеникот Самка Ибраимовски и дел од пратениците на ДУИ се забавуваа гледајќи ја фудбалската утакмица преку лајф стрим на своите лап-топи. Во исто време власта и пратениците на опозицијата водеа жестока расправа за усешноста на владините политики.

Фото: Слободен печат

 

Поврзани новости