ФОТО: Пратеникот Крсто Муковски со лисици на рацете донесен во суд

by fokus 11:30
11:30

Пратеникот Крсто Муковски предмалку, со полициска придружба и лисици на рацете, беше донесен во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведен пред судија на претходна постапка.

Тој заедно со уште 35 приведени се сомничат за насилството што се случи на 27 април во Собранието.

- Advertisements -

Поврзани новости