(ФОТО) Последниот танц на големиот Пандев: Стефан Ристовски во солзи

by Fokus 14:32
14:32

Мошне емотивно ќе биде на денешниот последен меч за Македонија на ова Европско првенство против селекцијата на Холандија од 18 часот.

Тоа ќе биде последен натпревар за големиот Горан Пандев кој долги години беше најголем репрезент на македонскиот фудбал ширум Европа.

- Advertisements -

Неговиот репрезентативен колега, Стефан Ристовски не можеше да ги задржи емоциите и се расплака пред мечот со „лалињата“.

Пандев цели 20 години го носи дресот на нашата репрезентација и е играч со најмногу настапи за националниот тим (121) притоа постигнувајќи 38 погодоци.

Поврзани новости