(ФОТО) Попова Шапка ,,блокирана” од туристи

by Fokus 18:23
18:23

Скијачкиот центар Попова Шапка викендов преплавена од туристи.

Попладнево е забележана долга колона од возила, која од минута во минута се зголемува.

Како што не информираа од МВР, полициски службеници се на патот од скијачкиот центар до Тетово и преземаат соодветни мерки за нормализирање на сообраќајот.

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости