(ФОТО) Полицајците од 18 часот ја чуваа зградата на Груевски

by Фокус

До редакцијата на Фокус стигнаа фотографии кои се направени во 18:30 часот на кои се гледаат полицајците пред зградата на поранешниот премиер Никола Груевски како чекаат да пристигнат демонстрантите, иако пред протестот немаше најавено која ќе биде рутата.

Grujo obezbeduvanje Obezbeduvanje 2

Поврзани новости