(ФОТО) По три часа пожарникарите успеаја да го извлечат автомобилот на Весна Петрушевска од Вардар

by fokus 19:39
19:39

Пожарникарите предмалку, по три часа „борба“, го извлекоа автомобилот кој попладнево падна во Вардар, кај самиот градски кеј.

Автомобилот бил на актерката Весна Петрушевска, а паднал во Вардар откако таа го паркирала под мостот и отишла на своето работно место во Македонскиот народен театар.

Поврзани новости