Фото: Платото на УКИМ преполно со студенти, се слуша Дубиоза колектив

by Фокус

Студентите денеска од скоро сите факултети, кои веќе осми ден окупираат се собрани на платото на УКИМ на забавата, која им ја приреди босанскиот бенд Дубиоза колектив. Платото е преполно со студенти, кои заедно ги пеат песните со познатиот музички бенд, кои дојдоа да им дадат поддршка во Автономната зона.

Радио МОФ на својот YouTube канал врши директен видео пренос од концертот.

10646932_1600424646854485_739982381512841906_n

Поврзани новости