ФОТО Плакати од Јовановски и Коце залепени на билборд со Богдановиќ

by Фокус 19:28
19:28

Билборд со кандидатот за градоначалник на општина Центар од СДСМ, Саша Богдановиќ, е залепен со плакати на неговиот противкандидат Дејан Јовановски, како и со кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски.

Од СДСМ обвинија дека зад овој чин стојат нивните политички опоненти од ДПМНЕ, кои, според социјалдемократите, ги уништуваат билбордите поради паранојата што ги фаќа од изборен пораз.

- Advertising -

„Ова не е првпат да се спроведува ваков чин од страна на опозициските активисти кои со вакви мерки се користеа и на претходните изборни процеси“, велат од партијата, апелирајќи надлежните органи да реагираат и да ги спречат ваквите девијантни појави.

Поврзани новости