ФОТО: Пепел остана од претседателот и експремиерот

by Фокус 19:56
19:56

Откако ги офарбаа со боите на Шарената револуција, двата плакати со ликовите на Груевки и Иванов, демонстрантите ги запалија пред Владата.

На плакатот со ликот на поранешниот премиер пишуваше “Мафија” а на вториот беше ликот на претседателот Иванов на кој пишуваше “Аболиција”. Граѓаните и на двата испишаа „Готови сте”, па ги запалија скандирајќи „Оставка”.

13081906_10209327543490564_1890375573_n

13101468_10209327504009577_794901306_n13101365_10209327531610267_328756776_n

Поврзани новости