ФОТО Пендаровски ја пречека амбасадорката на САД Брнс во родниот Галичник

by Фокус 15:52
15:52

Македонскиот претседател Стево Пендаровски заедно со неговата сопруга Елизабета Пендаровска денеска во Галичник им биле домаќини на американската амбасадорка Кејт Брнс и нејзиниот сопруг Скот Брнс.

„Наместо зборови повелете повеќе фотографии кои ја пренесуваат убавината, историјата и културното значење на регионот за нашата Северна Македонија“, напиша тој на фејсбук, споделувајќи фотографии од заедничкото дружење.

- Advertisements -

Поврзани новости