(ФОТО) Пенадровски ја скина кошулата и стана Супермен

by fokus 01:26
01:26

Носителот во изборната единица 1 на СДСМ, Стево Пендаровски на прославата на опозицијата пред Влада ја раскопча кошулата и под неа го покажа знакот „С“ на суперхеројот Супермен.

Ова тој вети дека ќе го направи доколку победи, откако дел од граѓаните му сугерираа дека наликува на Кларк Кент и сега порача дека тој е човек од збор.

- Advertisements -

 

Поврзани новости