ФОТО: Оштетен споменикот на Александар Македонски во Прилеп

by Фокус 11:19
11:19

Непознати сторители синоќа го оштетиле споменикот на Александар Македонски, кој се наоѓа на плоштадот „Александрија“ во центарот на Прилеп.

Споменикот, кој беше поставен во 2006 година, е донација од бизнисменот и политичар Ѓорѓија Џорџ Атанасоски.

- Advertising -

Поврзани новости