(ФОТО) Орбан и Чак Норис ги стегнаа тупаниците

by fokus 09:55
09:55

Легендарниот американски актер, Чак Норис во текот на вчерашниот ден оствари средба со унгарскиот премиер, Виктор Орбан.

Тој го прошета Чак Норис низ Будимпешта, а му ја претстави и неговата елитна едицина во Унгарија.

- Advertisements -

Таму набљудуваа и вежби на членовите на оваа воена единица на унгарскиот премиер.

 

Поврзани новости