(ФОТО) ОЈО вашето време истече, СЈО o’ clock!

by fokus 18:09
18:09

Демонстрантите на Шарената револуција со валјаци и боја пред Собранието на РМ со огромни букви испишаа: ОЈО вашето време истече, СЈО o’ clock!

„Шарените” по три месеци пауза денеска се реактивира со попладневен собир за поддршка на работата на Специјалното јавно обвинителство.

- Advertisements -

Протестот следуваше по најавата на Никола Груевски дека нема да ги поддржат барањата на специјалната обвинителка Катица Јанева.

Демонстрантите излегоа за поддршка на СЈО оти институцијата повторно е под напад на, како што велат, режимските гласноговорници.

14508743_10211035555589990_242787877_n

14455695_10211035550029851_1982782486_o

 

14501933_10211035554109953_1267618241_n14463763_10211035403186180_1258726691_n

14469319_10211035403986200_1943110978_n

14456847_10211035392585915_2090792263_o

Поврзани новости